Asset Publisher Asset Publisher

XV edycja leśnych Mistrzostw Szachowych rozstrzygnięta

W dniach 14-15 marca w Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku rozstrzygnięto rozgrywki szachowe leśników im, Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu. Turniej wygrał Sebastian Rodkiewicz z Nadleśnictwa Łagów

O puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu podczas XV Szachowych Mistrzostw Leśników im. Jana Przygodzkiego walczyło 29 zawodników. Część zawodników wypełniła normy na wyższe kategorie szachowe.

Mistrzem szachowym został Sebastian Rodkiewicz z Nadleśnictwa Łagów, drugie miejsce zdobył ubiegłoroczny mistrz Sebastian Nowakowski z Nadleśnictwa Stąporków, a trzecie Leszek Gębski reprezentujący Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęło Nadleśnictwo Łagów (w składzie: Sebastian Rodkiewicz (1 miejsce indywidualnie), Mateusz Janus (14),  Marek Dziurzyński (19)), drugie miejsce Nadleśnictwo Stąporków (w składzie: Sebastian Nowakowski (2), Krzysztof Paluch (7), Jakub Paluch (21), Iwona Paluch (27), Konrad Kusztal (28)), natomiast trzecie miejsce drużyna Radom (w składzie: Leszek Gębski (3), Bartosz Rozwadowski (6) oraz Robert Badełek (8)).

Puchar za najlepsze miejsce wśród uczniów Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku zdobył Mikołaj Wdowiak. Technikum w tym roku zajęło piąte miejsce w rankingu drużynowym.

Puchary i nagrody wręczyli: Roman Wróblewski, zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP w Radomiu, Marek Miazga, nadleśniczy Nadleśnictwa Zagnańsk, Jolanta Bochenek, przewodnicząca Związku Leśników Polskich Regionu Radomskiego, Robert Płaski, zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział Świętokrzysko-Radomski, Dariusz Staniszewski, reprezentujący NSZZ Solidarność przy RDLP w Radomiu oraz Jacek Wolski, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku.

Nad przebiegiem zawodów i spełnieniem norm turnieju klasyfikacyjnego czuwał Jacek Sieczkowski, sędzia klasy państwowej.

Organizatorem Mistrzostw była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu. Współorganizatorami byli: Nadleśnictwo Zagnańsk, Polskie Towarzystwo Leśne Oddział Świętokrzysko-Radomski, Związek Leśników Polskich RP Region Radomski, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Radomiu oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność przy RDLP w Radomiu.

W wyniku przeprowadzonych Mistrzostw zostanie wyłoniona grupa szachistów, którzy będą reprezentowali RDLP w Radomiu na XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Szachowych Polski Leśników.

Ważnym celem osiągniętym w trakcie mistrzostw jest popularyzacja gry w szachy wśród leśników. Potwierdził to udział uczniów szkoły leśnej. Bardzo ważna jest też integracja środowiska leśników grających w szachy oraz wymiana kontaktów i doświadczeń.