Asset Publisher Asset Publisher

Bieg Pamięci Żołnierzy Wykletych „Tropem Wilczym” w Michniowie.

Zapraszamy do udziału w I Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Michniowie. Dla miłośników biegania, historii i pięknej świętokrzyskiej przyrody przygotowaliśmy nową, bardzo ciekawą trasę poprowadzoną leśnymi ścieżkami Sieradowickiego Parku Krajobrazowego.

W Michniowie odbędzie się bieg wyznaczony na symbolicznym dystansie 1963 m (jedno okrążenie trasy). Jego długość nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg ten polecamy początkującym biegaczom, dzieciom, osobom starszym i całym rodzinom. W biegu na tym dystansie nie liczy się sam wynik, ale udział i ukończenie zmagań sportowych w celu złożenia hołdu wszystkim tym, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Polski.

Bieg wytyczony będzie trasą: start nieopodal pomnika upamiętniającego zamordowaną 12 lipca 1943 r. rodzinę gajowego Władysława Wikły. Następnie uczestnicy rywalizować będą na odcinku utwardzonej drogi leśnej poprzez Polanę Leśników w kierunku Mauzoleum w Michniowie. Od tego miejsca trasa prowadzić będzie ścieżką przy stacjach Leśnej Drogi Krzyżowej, na tym etapie zawody zyskają charakter biegu przełajowego wiodącego leśną przecinką, aż do METY zlokalizowanej na Polanie Leśników.

Trasa biegu ma urozmaicony charakter z jednym wymagającym wzniesieniem na podejściu do Mauzoleum. Na Polanie Leśników zorganizujemy miasteczko biegowe, gdzie przygotowany będzie punkt pomocy medycznej, punkt informacyjny i ciepły poczęstunek dla wszystkich gości.

Każdy uczestnik otrzyma również nagrodę indywidualną, będącą naszym podziękowaniem za chęci i trud włożony w uczczenie pamięci o bohaterskich Żołnierzach Wyklętych.

Start biegu na dystansie: 1963 m – godzina: 12.00

Liczba pakietów startowych: 150

Zapisy poprzez stronę: https://www.mtbcross.pl/pokazWiadomosc/61_michniow__tropem_wilczym.html

Cena pakietu: 20,00 zł

Organizatorem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Michniowie jest Muzeum Wsi Kieleckiej przy współpracy z Nadleśnictwem Suchedniów i Gminą Suchedniów.