Asset Publisher Asset Publisher

Wakacje w lesie

Jak wynika z badań przeprowadzonych wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Leśnicy już od kilku miesięcy obserwują zwiększony ruch turystyczny. Aby sezon wakacyjny w lesie był udany i bezpieczny trwają przygotowania. Leśnicy będą pokazywać też, które miejsca są warte odkrywania, są też porady praktyczne i przypominanie o obowiązujących w lasach zasadach.

Dla większości Polaków tegoroczne wakacje będą inne niż zaplanowane. Dlatego leśnicy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa przygotowują się do zwiększonego ruchu turystycznego.

Aby dobrze przygotować się do leśnej wędrówki Lasy Państwowe opracowały niezbędnik bezpiecznego turysty. Są to specjalne infografiki, które ułatwią przysłowiowe spakowanie plecaka na wyprawę do lasu. Niezbędnik został przygotowany w dwóch częściach. Pierwsza z nich to „Wycieczka do lasu – jak się przygotować”, a druga „Wycieczka do lasu – jak spędzić tam czas?”. Listy są pomocne dla zorganizowanych wycieczek, ale również dla indywidualnych turystów. Dostępna jest także wersja edytowalna, dla organizatorów wycieczek, na której można zaznaczyć wybrane pola, wpisać nazwę nadleśnictwa, kontakt do leśniczego i Straży Leśnej oraz wysłać je uczestnikom wycieczki. Na kolejnej, znowelizowanej infografice leśnicy przypominają o podstawowych zadach przebywania w lesie w czasie pandemii koronawirusa.

Lasy Państwowe stale przypominają o bezpieczeństwie w lesie. Pokazują również jak korzystać z lasu wykorzystując nowoczesne narzędzia takie jak aplikacja Banku Danych o Lasach, dzięki której nie zgubimy się w lesie, a w razie konieczności łatwiej będzie nas znaleźć. Aplikacja z pewnością przyda się na wakacjach. Dzięki niej narysujemy swoją trasę, sprawdzimy ewentualne zakazy wstępu np. wynikające z zagrożenia pożarowego, czy przeczytamy szczegółowy opis lasu. A przede wszystkim aplikacja "mobilny Bank Danych o Lasach" jest bezpłatna, przygotowana przy ścisłej współpracy z Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśne na zlecenie Lasów Państwowych, na bieżąco aktualizowana i możliwa do pobrania na smartfony i IOS. O tym jak korzystać z aplikacji można się dowiedzieć oglądając film Lasów Państwowych z serii Oblicza Lasu.

 

Link do osadzenia filmu Bank Danych o Lasach. Z leśną aplikacją na wakacje

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLasyPanstwowe%2Fvideos%2F296088421435484%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Na kanale youtube

Echa Leśne: http://www.youtube.com/channel/UCJ64kgsc0thZq_6GFUnC5Pg?sub_confirmation=1