Lista aktualności Lista aktualności

Puszcza Świętokrzyska w Księdze Lasów

Kolejny rozdział Księgi Lasów można przeczytać na blogu podrozniccy.com. Wkrótce ukażą się kolejne wpisy opowiadające o polskich lasach.

Najnowsza Księga została poświęcona Leśnemu Kompleksowi Promocyjnemu – Puszcza Świętokrzyska. To jeden z największych kompleksów promocyjnych, w jego skład wchodzą nadleśnictwa: Daleszyce, Kielce, Łagów, Suchedniów, Zagnańsk oraz część Nadleśnictwa Skarżysko. Lasy te znajdują się w centralno-południowej Polsce i otaczają Góry Świętokrzyskie. 

W tej części Księgi poznamy najciekawsze fragmenty lasów i rezerwaty, ale także bogatą historię i zabytki. LKP Puszcza Świętokrzyska może również pochwalić się najbardziej znanym w Polsce pomnikiem przyrody, czyli Dębem Bartkiem.

Księgę Lasów można znaleźć pod adresem 
podrozniccy.com/pl/ksiegalasow

Projekt Księga Lasów to wirtualna podróż po najpiękniejszych polskich lasach. Prowadzący, blogerzy Ania i Jakub Górniccy, pokazują polskie lasy, uwieczniają ich unikalność i zachęcają do podróży leśnymi szlakami. Do tej pory ukazały się cztery rozdziały Księgi Lasów -  Lasy Beskidu Sądeckiego, Lasy Bieszczadzkie, Lasy Janowskie i, najnowszy rozdział, Puszcza Świętokrzyska. 

Podróż odbywa się szlakiem leśnych kompleksów promocyjnych. W snuciu leśno-podróżniczej gawędy blogerom pomagają leśnicy, to oni jako przewodnicy i gospodarze lasów zapraszają w leśne ostępy, wyjaśnią zasady gospodarki leśnej, pokażą „leśne cuda", które zwykle są niezauważalne dla laików.
Partnerem merytorycznym Księgi Lasów są Lasy Państwowe.

Źródło: www.lasy.gov.pl